O mnie

Witajcie w moim warsztacie pisarskim, chociaż w sumie traktuje, to jak swoją stronę domową. Planuje ją rozwinąć, tylko aktualnie szukam jakiegoś dobrego hostingu.

Jestem Eliza Kostecka i od stycznia 2018 roku prowadzę tego bloga i cieszy mnie, że zaglądacie.

O samym RolePlay dowiedziałam się w sierpniu 2017 roku. Wcześniej słyszałam o RolePlayGame w wersji papierowej, a o typowej wersji online nic nie wiedziałam. Nie będę oszukiwać, że miałam kryzysowy mkment i po prostu uciekłam w świat fikcji, wyobraźni, bo pojawiło się pierwsze dziecko, a co za tym idzie niemałe kłopoty, więc było to dla mnie taką małą odskocznią.

Jeśli chodzi o samą tematykę, to piszę o swoich doświadczeniach i spostrzeżeniach, więc bardziej są to subiektywne odczucia (nie jestem psychologiem, chociaż miałam ją trochę na studiach, aalebardzo lubię czytać książki, poradniki na ten temat). Bloga piszę bardziej dla siebie, ale udostępniając Wam te informacje, które gromadzę i mam większa motywację.

Stworzyłam też tego bloga, bo mam jeszcze w głowie kilka projektów, które kiedyś z pewnością zrobię, głównie chodzi o gry na androida, czy programy. Brakuje mi pewnych narzędzi i czasu, ale się nie poddaje i drobnymi krokami idę do przodu. Na razie musi mi wystarczyć Excel, w którym mogę wypróbować kilka mechanik wymyślonych przeze mnie. Mam pomysł na jeden program, ale brakuje mi jeszcze kilku rzeczy, a dokładnie nie umiem języków programowania, ale jestem w trakcie nauki języka Python i bardzo mi się podoba. Także wiąże z tym jakąś przyszłość. Niestety przez kilka lat edukacji jakoś mnie ominęło programowanie. Potem drogi życiowe się pokrzyżowały i wylądowałam nie tam gdzie chciałam, ale to nic. Wiem, że nadrobię stracony czas i wyjdę na prostą.

Bloga prowadzę, bo tworzę warsztat pisarski. Potrzebuje wiele informacji, które mogę wykorzystać w utworach na konkursy, czy do moich ksiażek. Aktualnie mam pięć książek do skończenia: dwie książki fantasy, science-fiction, arcade-punk i  piratach.

almos-bechtold-448574-unsplash
Photo by Almos Bechtold on Unsplash

Krótko, co u mnie znajdziecie. U góry powinno być menu:
1. Spis treści – powinny być wszystkie tematy, które opublikowałam wcześniej na stronie.
2. Podstawy RolePlay – tematy związane z RolePlay oraz discordem. Planuję więcej artykułów o botach z discorda oraz co można robić w discordzie 😉
3. Karta postaci – opisy postaci, jak zrobić kartę postaci, a planuje mody do epok oraz modę do poszczególnych klas. Opis profesji oraz klas/podklas.
4. Uniwersum – autorskie i fandomu – podstawy od których możecie tworzyć własne conworld.
5. Psychologia – czyli gesty niewerbalne, emocje, uczucia, motywy
6. Walka i Obrona – planuje opisy walk, opisy broni, mechaniki do RP/RPG
7. Nauka języków – bardzo fajny sposób nauki języka, aktualnie idzie mi tu ciężko, ale jeśli się przyjrzycie staram sie w każdym artykule umieszczać angielskie nazwy.
8. Nauka – RolePlay można zastosować w pracy i na szkoleniu 🙂 planuje tutaj rozszerzyć dział o naukę logiki, gramatyki dla Polaków (nie tylko).

Jeśli ktoś będzie szukał jakiegoś tematu związanego z RP, to proszę do mnie pisać na początku tygodnia, wtedy stawiam temat jako priorytet.

Zajmuję się różnymi tematami: logistyka, handel, psychologia, rachunkowość, audyt, muzyka, anatomia zwierząt (taka pozostałość po porzuconych studiach), militaria i wiele innych. Tam gdzie coś ciekawego tam jestem JA 🙂
Oprócz tego szukam nietuzinkowych tematów, do których ciężko znaleźć informacje.
Znajdziecie mnie na grupie facebookowej –Rp Role Playing Polska, gdzie czasem są publikowane ogłoszenia do RP.

MIŁEGO CZYTANIA
ELIZA KOSTECKA

Źródło obrazków: https://unsplash.com/photos/zi1GRsLym3sSharon McCutcheon
https://unsplash.com/photos/AJ_Mou1FUS8Almos Bechtold

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: